Haier 49" LE49F1000U 4K Ultra HD LED TV | Haier UHD smart TV
Rs 62,990
OverView
Haier 49" LE49F1000U TV is 4K Ultra HD TV.Has 3840 x 2160 resolutionDVB-T2 Digital TunerConsists of direct LED backlightingHas HDMI 2.0 supporting 4K videoConsists of Multiple A/V inputs, including 4 HDMI ...Item specifics
- Brand Haier
- Size 49"
- Resolution 3840 x 2160
Product Description
Haier 49" LE49F1000U TV is 4K Ultra HD TV.
Has 3840 x 2160 resolution
DVB-T2 Digital Tuner
Consists of direct LED backlighting
Has HDMI 2.0 supporting 4K video
Consists of Multiple A/V inputs, including 4 HDMI and 1 USB port
Supports Video, Music and photo file playback via USB port
Haier 49" LE49F1000U 4K Ultra HD LED TV is Wall mountable (bracket not included).
Full function remote control
2-Year Haier Warranty.
Dimension(W X D X H)mm is 1105 x 216 x 690
Related Products
Hisense 39inch HD Smart Tv HX392170WTS
Rs 38,210 Rs 60,000
Technos 18.5" 1868TW LED TV | HD Ready Technology
Rs 10,000 Rs 12,990
Videocon Led Tv 43 4K 9.00 Google Smart With Soundbar
Hisense Hx39N2176F 39" 1080P Full Hd Led Tv